En Uygun Fiyat Teklifini İsteyin

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

Varsa Mesajınız

Çeviri Fiyat Hesaplama

Uygun Fiyatlarla Kaliteli Çeviri Hizmeti: ASPA Tercüme, uygun fiyatlarla kaliteli çeviri hizmeti sağlar, bütçenizi zorlamadan tercüme ihtiyaçlarınızı karşılar.
Tercume Fiyatlari

Çeviri Fiyatları

Çeviri Hizmetlerinde Hesaplı Seçenekler

Uygun Fiyat & Kolay Ödeme

Tercüme fiyatları belirlenirken her bütçeye hitap etmeye çalışıyor, büyük, küçük proje ayrımı yapmıyor, sürekli çalıştığımız müşterilere ödeme avantajları sağlıyoruz.

  • Uygun Fiyatlarla Hızlı Tercüme Hizmeti: ASPA Tercüme, uygun fiyatlarla hızlı tercüme hizmeti sağlar, projelerinizi belirlenen sürede tamamlar.

  • Çeviri Fiyatlarında İleri Düzey Şeffaflık: ASPA Tercüme, çeviri fiyatlarında ileri düzeyde şeffaflık sağlar, müşterilerine adil ve açık fiyatlandırma suna

  • Profesyonel Çeviri Hizmetlerinde Makul Fiyatlar: ASPA Tercüme, profesyonel çeviri hizmetleri sunarken makul fiyatlarla hizmet verir, müşteri memnuniyetini ön planda tutar

  • Çeviri Hizmetlerinde Yüksek Değer, Uygun Fiyat: ASPA Tercüme, müşterilerine yüksek değerli çeviri hizmetleri sunarken uygun fiyatlarla hizmet verir.

  • Esnek Fiyatlandırma Seçenekleri ile ASPA Tercüme: ASPA Tercüme, müşterilerine çeviri hizmetlerinde esnek fiyatlandırma seçenekleri sunar, ihtiyaçlarınıza özel çözümler sunar.

Tercüme hizmetlerimiz ile ilgili aklınıza takılan sorular mı var?

Bizi arayın 0850 888 91 60 ya da teklif alın

Ekonomik Çeviri Hizmetleri ASPA Tercüme’de

ceviri fiyati hesaplama

Çeviri Fiyatı Hesaplama

Çeviri Fiyatları Hesaplama, çeviri hizmeti alacak kişi ve kurumların en çok zorlandığı husustur.Çeviri çeşitli metin ve belgelerde ortak dil çerçevesi oluşturulması amacıyla en az iki dil arasında gerçekleştirilir. Çeşitli alanlarda karşımıza çıkan dil çeviri hizmeti günümüzde oldukça popülerdir. Talep oranı gün geçtikçe artan çeviri hizmetlerinin fiyatları da bir o kadar merak ediliyor.

Çeviri hizmetlerinin her birinde farklı fiyatlandırma olsa da ortaya genel bir tablo çıkarmak mümkün. Çeviri yapılacak dile talep ne kadar fazlaysa fiyat buna bağlı olarak yükselebiliyor ya da düşebiliyor. İncelendiğinde bu dengeyi belirleyicisinin dil olduğu görülüyor.Çeviri Fiyatı hesaplama kriteri nedir ?

İncelendiğinde dil çeviri hizmetleri içinde en çok talep edilen İngilizce çeviri, dilin dünya üzerinde evrenselliği temsil ediyor olması fiyatlandırmasını olumlu yönde etkiliyor. Oysa bu durum Çince için aynı şekilde ilerlemiyor. Çünkü İngilizce çevirmen sayısı, Çince çevirmen sayısına oranla daha fazladır.

Başka bir açıdan bakılacak olursa çeviri yapılacak alanın yani disiplinin de çeviri ücretleri üzerindeki etkisi kaçınılmazdır. Alana yönelik terminoloji bilgisi ve alanın spesifik kalıpları çalışmayı etkiler. Böylelikle bir mimari projenin çeviri ücreti pasaport çeviri ücretinden fazla seyreder.

Aspa Tercümanlık bürosu farkıyla Almanca, Fransızca, Rusça, Yunanca, Kürtçe, Zazaca, Azerice, Portekizce, Galce gibi birçok farklı dil aile grubuna sahip olan tercüme işlemlerinizi Aspa Tercümanlık bürosunun profesyonel çevirmen desteği ile gerçekleştirebilirsiniz.

Çeviri Fiyatı Hesaplama Kriterleri

Çeviri Fiyatları Hesaplama için ücretlendirme yaparken esas alınan kriterler bulunuyor. Sıraya bunları tanımlayacak olursak;

Çeviri çalışmasının orijinal dili ve kaynak dili: Çevirisi yapılacak olan belge ya da belgelerin kaynak dili fiyatlandırmada önem arz eder. Aynı şekilde çeviri dili yani çevrilecek dil de bir o kadar önemlidir.

Kelime ve karakter sayısı: Çeviri fiyatları genel tabloda 1000 karakter üzerinden hesaplanıyor. Fakat bakıldığında birçok uluslararası çeviri uzmanları bu fiyatlandırmayı kelime üzerinden yapıyor. Çeviri projelerinde çevirisi yapılacak belge Word üzerinde açıldıktan sonra araçlar yardımıyla belgedeki boşluksuz karakter sayısı belirleniyor.

Bu işlemden sonra ise projenin alan terminolojisi ve yapılacak işlemler için belirlenen birim fiyatı boşluksuz karakter sayısı ile çarpılıyor. Elde edilen dosyanın çeviri ücreti olarak belirleniyor.

Sözlü Çeviri Fiyatı Hesaplama: sözlü çeviri çalışmalarında program türü belirlenerek fiyatlandırmaya başlanıyor. Ardından Sözlü çevirinin nasıl gerçekleşeceği, süresi ve gerektirdiği ekipman başta olmak üzere tüm detaylar bu çevirinin dakikalık ya da saatlik birim ücretini oluşturuyor.

Noter onaylı Çeviri Fiyatları : Hemen hemen tüm resmi işlemlerde resmi çeviri işlemlerine ihtiyaç duyuluyor. Islak imza ve noter onayı gerektiren bu tüm işlemler noter onaylı çeviri olarak tanımlanıyor. Bu çeviri işlemini noter tarafından tasdiklenmiş yeminli tercümanlar tarafından yapıldığından fiyatlandırması diğer işlemlerden daha yüksek seyrediyor.

Online Çeviri  Fiyat Hesaplama

Çeviri hizmetlerinde en çok tercih edilen yolların başında online çeviri platformları geliyor. Aspa Tercümanlık olarak sizlere sağladığımız online hizmet üzerinden kolaylıkla hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Özellikle acil çeviri hizmeti için tercih edildiği görülen online çeviri hizmeti kendi içerisinde farklılıklar gösteriyor. Çoğu platform bilgisayar tabanlı bu hizmeti sağlıyorken bizler sizleri bu konuda veri tabanlarıyla değil alanında uzman ve deneyimli çevirmenlerimiz ile karşılıyoruz.

Böylelikle hata riski minimum ve doğruluğundan emin olabileceğiniz çevirilere online bir şekilde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Online çeviri hizmetleri tüm çeviri hizmetlerini sunmakla birlikte ücret olarak farklılık göstermiyor.

Online çeviri ücretlerini belirleyen temel kıstasların dışında farklı kıstaslar bulunuyor. Örneğin çevirinin alanı, çevirinin ek gereksinimleri (noter onayı, apostil onayı) ya da acil çeviri hizmeti gibi durumlar. Mimari bir projenin çevirinin çevirisi ile pasaport Çeviri Fiyatı Hesaplama aynı olmadığı gibi acil istenen çevirinin fiyatlandırması da oldukça farklıdır.

Ekonomi Profesyonel Premium
AdWords reklamı (50 kelime) 100 TL 158 TL 250 TL
Evlilik Cüzdanı (100 Kelime) 70 TL 158 TL 250 TL
CV (250 kelime) 100 TL 145 TL 210 TL
Basın Bülteni (300 kelime) 150 TL 175 TL 240 TL
Powerpoint Sunumu (1000 kelime) 235 TL 510 TL 750 TL
Android uygulaması (2000 kelime) 470 TL 970 TL 1380 TL
İnternet sitesi (3000 kelime) 700 TL 1400 TL 1950 TL
Kullanım kılavuzu (5000 kelime) 1175 TL 2440 TL 3400 TL

Yukarıda yer alan fiyat listesi kaynak ve çeviri diline göre şekillenmektedir. Hizmet politikamız seçenekleri olan ekonomi, profesyonel ve Premium hizmetler bağlamında farklılık göstermektedir.

Her biz hizmet türü içeriği ve işleyişi birbirinden farklı seyretmektedir. Aynı zamanda bu hizmet türü anlayışımızla her düzeye uygun çeviri hizmetini sizlere sunmaktayız. Üst düzey bir çeviri hizmeti için Premium hizmetini seçebileceğiniz gibi benim için doğru ve kaliteli olması yeterli diyorsanız ekonomi hizmetini seçebilirsiniz.

Tamamı profesyonellerden oluşan çevirmen kadromuz ve geniş çeviri ağımızla uzun yıllardır çeviri hizmeti sağlıyoruz. Tüm özellikleriyle her daim bir adım önde yer alan çalışma politikamızla aradığınız tüm çeviri alanlarında dilediğiniz şekle uygun çalışmalarla süregelen bir çalışma sistemi içerisindeyiz.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Yeminli tercüme hizmetinde fiyat farklılığı var mı?

Aspa Tercümanlık bürosu olarak sizlere sağladığımız hizmetlerden birisi olan yeminli tercüme hizmetinde fiyat farklılığı mevcuttur. Bunun en temel nedeni yeminli tercüme işleminin yeminli tercüman tarafından ve bu hizmete uygun çalışma aşamalarından geçerek tamamlanıyor olmasıdır. Böylelikle yeminli tercümeler fiyatlandırma olarak diğer tercüme hizmetlerinden ayrılır.

2. Acil çeviri hizmeti fiyatları etkiliyor mu?

Aspa Tercümanlık bürosundan haftanın her günü ve günün her saatinde sağlayabileceğiniz acil çeviri fiyatlandırmaları farklılık göstermektedir. Çünkü acil çeviride çalışma düzeni temel farklılıklar gerektirmektedir.

3. Tercüme hizmetinde 1000 karakter kaç TL olarak belirlenir?

Fiyatlandırma politikamız bağlamında tercüme hizmetinde 1000 karakter fiyatının belirlenmesi için ise hizmet detaylarının bilinmesi gerekmektedir. Çünkü tercüme belgesi yeminli tercüme, noter onaylı tercüme gibi durumlarda fiyat farkı taşımaktadır.