Noter Yeminli Tercüme

Noter yeminli tercüme bürosu olarak herhangi bir devlet kurumunun veya uluslararası kuruluşun katı gereksinimlerini karşılayan yüksek kaliteli, noter tasdikli tercüme hizmetleri sunuyoruz.

Dünyanın her yerinde anında doğru belge çevirileri sağlamak için en iyi çevirmenlerle çalışıyoruz.

Tercüme hizmetlerimiz & fiyatları hakkında bilgi almak için 0546 477 51 56  numaları telefondan veya Whatsapp destek hattımızdan iletişime geçiniz.

Noter Yeminli Tercüme Nedir?

Noter yeminli tercüme iki aşamada değerlendirilir. Yeminli çevirmenler tarafından yapılan tercümelere noter yeminli tercüme denmektedir. Sadece yeminli çevirmenin imzası bulunuyorsa tam resmi olmaz ancak yarı resmi nitelikte olur.

Noter Yeminli Tercüme 1

Çeviri yapılmasını isteyen kurumun tercihine göre yalnız yeminli çevirmenin imza atması ve kaşesi yeterli gelebilir. Diğer aşama ise tam resmi noter yeminli tercümedir.

Çevirmen belgenizi tercüme ettikten sonra imzalar ve kaşeler daha sonra noter tarafından da onaylanması gerekmektedir. Noter tarafından onaylanan bu belge artık her kurumda geçerli olmaktadır.

Noter yeminli tercüme yapabilmek için ilgili bölümden mezun olunur, daha sonra çeviri yapmayı istediği dili bildiğine dair belge ile noterden onay alır.

Noter tarafından onaylandıktan sonra adına yemin zaptı çıkarılır ve noter yeminli tercüman sıfatına erişir.

Sadece tercümanın yemin zaptının bulunduğu noter tarafından noter tasdiki yapılır. Başka bir noterde tercümanın yemin zaptı yok ise noter tarafından onaylanmaz.

Tercümanın yemin zaptının bulunduğu noterde onaylatması zorunludur.

Noter yemini yaptırılması gereken pek çok çeşit belge bulunmaktadır. Evrak içeriğine, istenen kurumun tercihlerine göre tasdik gerektiren durumlar değişkenlik gösterebilir.

Bazı kurumlar için yeminli tercümanın imzası yeterliyken bazı kurumlarda noter tarafından da imza atılması istenebilir.

Mesela yabancı uyruklu kişilerin noterde yaptıracağı işlemler için noter yeminli pasaport çevirisi yaptırması şarttır. Noterde işlem yaptıracak yabancı uyruklu kişi Türkçe dilini konuşamıyorsa, çevirinin yapılması gereken dilde yeminli tercümanın da hazır bulunmasıyla ancak işlemlerini yapabilmektedir.

Bu durumda pasaport çevirisi, diploma, sertifika, ehliyet, doğum belgesi, adli sicil belgesi ve ikamet belgesi gibi çeşitli belgeler için de noter yeminli tercüme yaptırması zorunludur.

Aspa Tercüme Bürosu Türkiye’nin her yerine profesyonel şekilde noter yeminli tercüme hizmeti vermektedir.

Noter Yeminli Tercüme Bürosu

Profesyonel tercüman ekibimiz ve editörlerimizle noter yeminli tercüme hizmetimizle yanınızdayız. İstediğiniz yerden hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Noter Yeminli Tercüme

Büromuza gelerek de hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Müşterilerimizi en iyi şekilde ağırlayarak akıllarındaki soruları tek tek cevaplıyoruz. Onların güvenini kazanarak kaliteli şekilde hizmet veriyoruz.

Noter yeminli tercüme hizmetlerimizden online şekilde de faydalanabilirsiniz. WhatsApp hattımızdan, telefon numaralarımızdan ve mail adreslerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belgenizi sizin için çevirip tercümanımız tarafından imzalanıp kaşelenir. Daha sonra noter işlemlerini de sorunsuz şekilde hallettikten sonra söz verdiğimiz tarihte, istediğiniz adrese güvenilir şekilde kargo ile veya kurye ile teslim etmekteyiz.

Sizin için pek çok konudaki belge ve dokümanlarınızı profesyonel şekilde tercüme ediyoruz. Noter yeminli tercüme yaptığımız bazı konular şu şekildedir:

 • Ehliyet Çevirisi
 • Diploma Çevirisi
 • Pasaport Çevirisi
 • Doğum Belgesi Çevirisi
 • Adli Sicil Belgesi Çevirisi
 • Transkript Çevirisi
 • Taahhütname Çevirisi
 • Vekaletname Çevirisi
 • İkametgah Belgesi Çevirisi
 • Muvafakatname Çevirisi
 • Ticaret Sicil Gazetesi Çevirisi
 • İmza Sirküleri Çevirisi

Aspa Tercüme olarak noter yeminli tercüme hizmetimizi yaklaşık 50’ye yakın dilde sizlere sunuyoruz. Hizmet verdiğimiz bazı diller şunlardır:

 • Almanca Tercüme
 • İtalyanca Tercüme
 • Farsça Tercüme
 • Arapça Tercüme
 • Fransızca Tercüme
 • Rusça Tercüme
 • İspanyolca Tercüme
 • Yunanca Tercüme
 • İngilizce Tercüme
 • Sırpça Tercüme
 • Kazakça Tercüme
 • Türkmence Tercüme
 • Özbekçe Tercüme
 • İsveççe Tercüme
 • Lehçe Tercüme
 • Fince Tercüme

Noter Yeminli Tercüme Fiyatları

Noter yeminli tercüme fiyatları nedir? Noter yeminli tercüme hizmetinde süreç nasıl işler? Güvenilir şekilde hizmet alır mıyım? Gibi sorularınız için sizlerin yanındayız.

Noter Yeminli Tercüme Fiyatları

Fiyatlarımız hakkında detaylı şekilde bilgi almak için bizi arayabilir veya Aspa Tercüme sitemizde bulunan fiyat teklif formunu doldurarak anında dönüş de alabilirsiniz.

Kaliteli hizmetlerini uygun fiyatlarla sunmayı ilke edinen firmamız sizleri her zaman mutlu etmeye devam ediyor. Piyasanın altında sunduğu fiyatlarla ekonomik açıdan kâr etmenizi sağlıyor.

Noter yeminli tercüme hizmetinden yararlanmak istiyorsanız bize uğramadan geçmeyin.

Avantajlı tekliflerimizle yüzünüzü güldürüyoruz. İşlemlerinizi özenli şekilde gerçekleştirerek bir sorun yaşanmasını engelliyoruz.

Yapılan tercümeler kalite ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra sizlere teslim edilmektedir.

Ayrıca işlemleriniz hakkında sizleri sürekli bilgilendiriyoruz. Acaba çevirim onaylandı mı? Noter tarafından tasdiklendi mi?

Gibi sorularınız için sizlere anlık şekilde bilgi vererek endişelerinizi ortadan kaldırıyoruz. 7 gün 24 saat boyunca istediğiniz zaman bizlere ulaşarak aklınıza takılan soruları sorabilir, işleminizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Müşteri memnuniyeti bizim için her zaman ön plandadır. Hizmetlerimizden memnun kalmanız için elimizden geleni yapıyoruz. Size vakit kaybettirecek işlemlerinizi sizin yerinize biz hallediyoruz.

Böylelikle noterde sıra beklemenize ve daha önemli işlerinizi ertelemenize gerek kalmıyor.

Tercüme yaparken gizlilik şartlarına her zaman uyuyoruz. Belgenizde bulunan bilgiler bizimle güvende. Belgenizin veya dokümanınızın çevirisini hassasiyetle yaparak sizlere en iyi şekilde teslim ediyoruz.

Sizlere söz verdiğimiz tarihte çevirinizi teslim ederek işlerinizin aksamasını ve vakit kaybetmenizi engelliyoruz.

Sizleri daha çok memnun etmek için kalite standartlarımızı arttırarak kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. İhtiyacınıza yönelik en iyi çözümleri sizlere sunarak hizmetlerimizden memnun kalmanızı sağlıyoruz.

Bizleri tercih ederek her zaman mutlu şekilde ayrılacağınıza emin olabilirsiniz.

ASPA Tercüme Hizmetleri

Alanında uzman tercümanlarıyla hizmet veren firmamız Aspa Tercüme kaliteli hizmetleriyle her zaman yanınızdadır. Ticari tercüme, teknik tercüme, tıbbi ve medikal tercüme, edebi tercüme, hukuki tercüme, sözlü tercüme, yazılı tercüme, akademik tercüme, noter yeminli tercüme ve apostil tasdikli tercüme gibi pek çok hizmetimizi profesyonel şekilde sizlere sunuyoruz.

ASPA Tercüme Hizmetleri

Kaliteli hizmetlerimizi uygun fiyatlarla sunarak da sizleri memnun ediyoruz. Her zaman öz verdiğimiz tarihte çevirinizi teslim ederek vakit kaybetmenizi önlüyoruz.

Çevirinizin en doğru ve sorunsuz hale gelmesi için tekrar tekrar kontrol ediyoruz. Yazım hataları, noktalama hataları ve çeviri hatalarına asla mahal vermiyoruz.

Bazı tercüme bürolarında tüm dillerde tercüme yapan tercümanlar bulunmayabilir. Aspa Tercüme 50’ye yakın dilde yeminli tercümanlarıyla hizmet veren başarılı tercüman büroları arasında yer almaktadır.

Türkiye’nin her noktasına tercüme hizmeti veren firmamız her zaman yanınızdadır. Yerinizden kalkmanıza bile gerek kalmadan tek tıkla hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. A

nında sizlere dönüş yaparak belgenizi inceler ve fiyat hakkında bilgilendirme yaparız. Anlaşma sağlandıktan sonra tarih belirlenir ve o tarihte çeviriniz size teslim edilir.

Tüm tercüme ve onay işlemlerinizi hallederek iş yükünüzü hafifletiyoruz ve zamandan tasarruf etmenizi sağlıyoruz. İhtiyacınıza yönelik en iyi çözümleri sunarak hizmetlerimizden memnun kalmanızı sağlıyoruz.

Hizmet sonrası memnun kalıp kalmadığınızı sorarak fikirleriniz doğrultusunda kendimizi geliştiriyoruz. Eğer memnun kalmadığınız bir durum varsa sorunu kısa sürede hallederek mutlu şekilde ayrılmanızı sağlıyoruz.

Siz de hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve avantajlı kampanyalarımızdan en iyi şekilde yararlanmak isterseniz WhatsApp hattımızdan, mail adreslerimizden, numaramızdan veya büromuzu ziyaret ederek yararlanabilirsiniz.

Sizleri memnun etmek için çok çalışıyoruz. İsteklerinizi dikkate alarak tercüme işlemlerinizi en kısa sürede ve en iyi şekilde hallediyoruz.