En Uygun Fiyat Teklifini İsteyin

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

Varsa Mesajınız

Tercüme hizmetlerimiz ile ilgili aklınıza takılan sorular mı var?

Bizi arayın 0850 888 91 60 ya da teklif alın

Yeminli Tercüme Hizmeti

Yeminli tercüme, güvenilir çeviri.

Yeminli Tercümanlık Hizmetleri

Yeminli tercüman sadece tercüme yaptırmak isteyenlerin değili, aynı zamanda tercüman olmak isteyenlerin de merak ettikleri konular arasında olduğu için

Yeminli Tercuman Nedir 1

bu haftaki blog yazımızda her iki kitleye de cevap vermek istedik.ASPA tercüme bürosu ekibi olarak kitleninde sorularına cevap niteliğinde bir içerik oluşturduğumuza inanıyoruz.

Yeminli tercüman arayışında iseniz bizimle (0850) 888 91 60 numaralı telefondan iletişime geçerek hizmetlerimiz ve fiyatları hakkında bilgi alabilir veya tercüme ettirmek istediğiniz metinleri aşağıdaki formunu doldurarak bize göndere bilirsiniz.

İletişim formunda tercüme edilecek projeniz hakkında daha fazla detay vererek en uygun yeminli tercüme fiyatı alabilirsiniz.

Yeminli tercüman olmak istiyorsanız okumaya devam edin.

Yeminli Tercüman

Yeminli tercüman, herhangi bir metni veya sözlü iletişimi bir dilden başka bir dile çeviren, bu işi meslek edinen kişidir. Tercümanlar farklı alanlarda hizmet vermektedir.

Tercüman desteğinin resmi olarak kabul edilmesi için yeminli tercüman desteği almak gerekmektedir. Yeminli tercüman ise noter tarafından yetkilendirilmiş kişilerdir.

Yeminli tercümanlar yasal belgelerin çevirisini yapar ve çevirisini yaptığı tüm metinlerin altına kaşe basabilir. Yeminli tercümanlar tarafından yapılan çeviriler yetkili kişiler tarafından resmi statüye sahip kabul edilmektedir.

Tercüman desteğine farklı alanlarda ihtiyaç duyulmaktadır. Günümüzde farklı dillerde çeviri yapılmasına ihtiyaç duyulabilir.

Hastanelerde, hukuk bürolarında, eğitim kurumlarında ve farklı birçok alanda tercümana ihtiyaç duyulabilir.

Tercümanlar çeviri yaparak farklı iki dil arasında doğru iletişimi sağlamaktadır. İletişim kurmaya yardımcı olan tercümanlar birçok avantajı da beraberinde getirir.

Doğru ve güvenilir tercüman desteği almak isteyenlere Aspa Tercüme bürosuyla iletişime geçebilir.

Yeminli tercüman olarak görev yapan kişilerin yerine getirmesi gereken bazı sorumluluklar vardır. Kişiler yeminli tercüman olarak hizmet vermek istediklerinde öncelikle istenilen koşulları taşımalı, notere başvuru yapmalıdır. Noter tarafından onaylanan başvurular artık yeminli tercüman olarak kabul edilebilir.

Yeminli tercümanlar farklı pek çok alanda çalışabilir. Tercüman desteğine ihtiyaç duyanlar Aspa Tercüme ile kolaylıkla çözüm bulabilir.

Yeminli tercümanların ne iş yaptığı, sorumluluklarının neler olduğu merak edilmektedir. Yeminli tercümanlar yaptığı çevirilerin doğruluğundan resmi olarak sorumludur. Noter onaylı tercümanların görevleri ise aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Tercüme edilmesi talep edilen metni istenilen dilde çevirmek
 • Orijinal dilde yer alan ifadeleri hedef dilde doğru kullanmak
 • Orijinal metinde yer alan tarih, meblağ ve istatistiklerin doğruluğundan emin olmak
 • Çevrilen metnin basılı halini kaşelemek ve imzalamak
 • Resmi belgeleri istenilen dilde çevirmek
 • Kişisel bilgilerin gizliliğini ve güvenliğini korumak

Yeminli tercümanların başlıca sorumlulukları yukarıda yer aldığı gibidir. Tercümanlar resmi yerlerde geçerli tercüme hizmeti vermek için noter onayı almalıdır.

Noter onaylı tercümanlar öncelikle tercüme edilmesi istenilen metni istenilen dilde doğru olarak çevirmelidir. Çeviriler herhangi bir hata veya eksiklik olmadan yapılmalıdır. Orijinal metinde geçen tüm ifadeler doğru olarak kullanılmalıdır.Tercüme hizmeti alacak olan kişiler aldığı hizmetin güvenilirliğinden emin olmalıdır. Aspa Tercüme bürosu olarak bizler herhangi bir hatanın yaşanmasını önlüyor, profesyonel çeviri hizmeti veriyoruz.

Yeminli Tercuman Nasil Olunur 1

Yeminli Tercüman Nasıl Olunur?

Yeminli tercüman nasıl olunur, yeminli tercüman olmak için ne yapmak gerekir? Tercüman ile yeminli tercüman arasında fark bulunmaktadır.

Aslında her ikisi de farklı iki dil arasında yazılı veya sözlü çeviri yapar. Tercüman olarak hizmet veren kişilerin çevirileri resmi yerlerde kabul edilmezken yeminli tercüman olarak hizmet veren kişilerin çevirileri resmi yerlerde kabul edilir. Yeminli tercüman farklı diller üzerine çeviri yapabilir.

Yeminli tercüman olmak için yerine getirilmesi gereken bazı özellikler vardır. Yeminli tercüman olarak görev yapmak isteyen kişilerin taşıması gereken bazı özellikler vardır. Bu özellikler:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden lisans derecesiyle mezun olmak (Mütercim Tercümanlık, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Almanca Öğretmenliği gibi)
 • Yabancı dil yeterliliğini gösteren bir belgeye sahip olmak

Yeminli tercüman olarak hizmet vermek isteyen kişilerin öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişiler Türkiye’de yeminli tercüman olarak görev yapamaz.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişiler daha sonra üniversitenin ilgili bölümlerinden lisans derecesiyle mezun olmalıdır. Bu bölümler Mütercim Tercümanlık, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Almanca Öğretmenliği gibi yabancı dil bölümleridir.

Kişinin bu bölümlerden lisans derecesiyle mezun olması gerekmektedir. Son olarak kişinin yabancı dil yeterliliğini gösteren bir belgeye sahip olması gerekir. Yabancı dil yeterliliğini gösteren belgeye sahip olmayan kişiler belgeyi temin ederek yeminli tercüman olabilir.Tüm bu özellikleri taşıyan kişiler yeminli tercüman olarak görev almak için notere başvuru yapmalıdır. Tercüman olmak için yeterli olan bu özellikler yeminli tercüman olmak için yeterli değildir.Yeminli tercüman olmak için noter onayı almak gerekir. Kişi notere başvuru yaparken lisans mezuniyetini ve dil yeterlilik belgesini yanında bulundurmalıdır.Mezuniyet belgesi ve yeterlilik belgesiyle birlikte notere başvuru yapılabilir. Noter tarafından incelenen belgeler uygun görüldüğünde kişinin başvurusu kabul edilir.Kişiler uygun görüldüğünde noter onayını alır ve noter huzurunda yemin ederek mesleki unvanını kullanmaya başlayabilir.

Yeminli Tercuman 1

Yeminli Tercüman Nedir?

Yeminli tercüman nedir, özellikleri nelerdir? Yeminli tercüman noter onaylı tercümanlardır. Yabancı dilin önemi gün geçtikçe artış göstermektedir.Günümüzde hayatın farklı alanlarında yabancı dile ihtiyaç duyulmaktadır. Türkçe ile farklı bir dil arasında iletişim kurarken dil geçişiyapamayan kişiler tercüman desteğine ihtiyaç duyar.Tercüman desteği sayesinde kişiler kendilerini daha iyi ve daha doğru ifade eder.Farklı iki dil arasında doğru iletişimin kurulması için tercüman desteği önemlidir.Tercümanlar farklı iki dil arasında çeviri yapar. Fakat normal bir tercümanın yaptığı çeviri resmi yerlerde geçerli olmaz.Yapılan çevirinin resmi olarak kabul edilmesi için öncelikle yeminli tercüman desteğinin alınması gerekir.Yeminli tercüman noter onaylı kişilerdir. Noter tarafından onay alan kişiler lisans mezunudur. Yabancı dil bilgisi olan bu kişiler profesyonel bir şekilde yazılı ve sözlü olarak çeviri yapabilir.Yeminli tercümanlık yapmak isteyen kişilerin taşıması gereken bazı özellikler vardır.Kişiler bu özellikleri taşıyarak mesleğini daha kolay bir şekilde yerine getirir. Yeminli tercüman olarak görev yapmak isteyen kişilerin taşıması gereken bazı özellikler:

 • Yabancı dile hakim olmalıdır.
 • Öz disiplin sahibi olmalıdır.
 • Detay odaklı hareket etmelidir.

Yeminli tercümanlar farklı diller üzerine çeviri hizmeti verebilir. Tercümanlar çeviri hizmeti verirken yabancı dile tam anlamıyla hakim olmalıdır.

Sözlü ve yazılı çeviri yaparken tüm kurallara uymalı, hatalı çeviri yapmamalıdır. Kişi mutlaka öz disiplin sahibi olmalıdır.

Çeviri yaparken yüzeysel değil detay odaklı hareket etmelidir. Çünkü doğru bir çeviri için detayları göz ardı etmemek gerekir. Kişi mutlaka noter tarafından onaylanmış olmalıdır.

Aksi takdirde kişinin yaptığı çeviriler resmi geçerliliğe sahip olmaz. Eğer kişi yeminli tercüman olarak herhangi bir kurum veya kuruluşta görev alıyorsa sorumluluklarını bilmeli, sorumluluklarını aksatmamalı, işi vaktinde tamamlamalıdır.

Her meslek grubunun olduğu gibi yeminli tercümanların da yerine getirmesi gereken bazı sorumluluklar vardır. Bu sorumluluklar eksiksiz olarak yerine getirilmelidir.

Tercümanlar sorumluluklarının bilincinde olmalıdır. Yeminli tercümanlar farklı alanlarda hizmet verebilir. Yeminli tercümanlara en çok resmi yerlerde ihtiyaç duyulmaktadır.

Çeviri Ücretleri?

Yeminli tercüman ücretleri neler? Yeminli tercüman olarak görev yapmak isteyen kişiler öncelikle üniversitenin ilgili dil bölümlerinden mezun olması

Hizli Ceviri Fiyati

Hizli Ceviri Fiyati

gerekir.Kişilerin lisans derecesiyle mezun olması şarttır. Mezun olan öğrenciler dil yeterliliğini gösteren bir belgeye sahip olmalıdır.Daha sonra bu kişiler notere başvuru yaparak yeminli tercüman olmak istediğini belirtmelidir. Noter uygun gördüğünde başvuruyu kabul eder.Yeminli tercümanlar farklı alanlarda hizmet vermektedir. Hayatın pek çok yerinde tercüman desteğine ihtiyaç duyulur. Günlük yaşamda başka bir dilde iletişim kurabilmek için gerekli olan tercüme bazı resmi yerlerde de gereklidir.

Hukuksal süreçte, hastanelerde, eğitim alanında tercüman desteğine ihtiyaç duyulabilir. Bu gibi durumlarda yeminli tercümanla iletişime geçmek önemlidir. Yeminli tercümanlar noter onaylı olduğu için yapılan çeviriler resmi olarak da geçerlidir.

Yeminli tercüman desteğine ihtiyaç duyan kişiler bu hizmetin ücretini merak ediyor. Tercüman hizmetiyle yeminli tercüman hizmeti arasında fiyat farkı bulunuyor.

Fiyatlar belirli özelliklere bağlı olarak belirleniyor. Yeminli tercüman fiyatları belirlenirken öncelikle çevirinin yazılı mı yoksa sözlü mü olduğu dikkate alınıyor.

Daha sonra hangi dilde çeviri yapılacağı, çeviri yapılacak metnin konusu dikkate alınıyor. Doğru fiyat aralığında çeviri yapılabilmesi için;

 • Çeviri yapılacak dil,
 • Çeviri yapılacak metin,
 • Çeviri yapılacak metnin uzunluğu,
 • Çevirinin yazılı mı yoksa sözlü mü olduğu göz önünde bulunduruluyor.

Bu özellikler sayesinde çeviri için doğru fiyatlar belirleniyor. Günümüzde İngilizce dilinde çeviriler daha sık yapılıyor. İngilizce çeviriler daha kısa sürede yapıldığı gibi daha ekonomik kabul ediliyor.

Tercüman fiyatları belirlenirken çeviri yapılacak metnin kaç karakterden oluştuğu dikkate alınıyor.

Karakter sayısına göre metnin uzunluğu belirleniyor ve çeviri fiyatları değerlendiriliyor. Yeminli tercüman veya tercüme fiyatları genellikle 50 ₺ – 150 ₺ ile 300 ₺ – 500 ₺ arasında değişiyor. Ortalama olan bu fiyatlar çeviriye göre artabiliyor veya azalabiliyor.

Aspa Tercüme bürosu profesyonel ekip eşliğinde çeviri hizmeti veriyor. Farklı diller üzerine yapılan çeviriler için her zaman doğru fiyatlar belirleniyor.

Fiyatlar belirlenirken çeviri yapılacak metin, çeviri yapılacak dil, metnin içeriği dikkate alınıyor. Hukuksal alanda yapılan çevirilerle akademik alanda yapılan çeviriler için farklı fiyat aralığı belirleniyor.

Aspa Tercüme bürosu her zaman doğru ve uygun fiyatlarla profesyonel çeviri hizmeti veriyor.

Noter Yeminli Tercüman Nasıl Olunur?

Noter yeminli tercüman nasıl olunur diye merak edenler kolaylıkla bu mesleği yapabilir. Noter onaylı tercüman olmak isteyenler öncelikle istenilen özellikleri taşımalıdır.

Tercüman olmak isteyenler yabancı dil eğitimini tamamlamış, yabancı dil tecrübesine sahip, dilin tüm detaylarına hakim kişiler olmalıdır. Yeminli tercüman olmak için öncelikle üniversite mezunu olmak gerekir.

Herhangi bir bölümden mezun olmak yeterli değildir. Noter onaylı tercümanlar ilgili dil bölümlerinden mezun olmalıdır. Noter onaylı tercümanlar dil bölümünü lisans derecesiyle bitirmelidir.

Mezun olan öğrencilerin dil yeterliliğini gösteren belgeye sahip olması gerekir. İstenilen özellikleri taşıyan kişiler notere başvuru yaparak yeminli tercüman olmak istediğini belirtmelidir.Başvuru sonrasında noter uygun görürse gelen başvuruyu kabul eder ve kişi artık yeminli tercüman olarak görev yapabilir.Yeminli tercüman olarak görev yapan kişiler farklı pek çok alanda çalışabilir. Bu kişiler özel sektörde çalışabileceği gibi resmi yerlerde de çalışabilir.Aspa Tercüme büromuz yeminli tercümanlarla birlikte hizmet vermektedir. Tercümanlar eğitimini tamamlamış, sorumluluklarının bilincinde kişilerdir.Aspa Tercüme büromuzu tercih ederek aradığınız profesyonel hizmeti burada bulabilirsiniz. Doğru ve güvenilir tercüme hizmeti için tercihiniz daima Aspa Tercüme olmalıdır.

Almanca Tercümanlık Hizmeti

Almanca yeminli tercüman desteği arayanlar Aspa Tercüme bürosunu ziyaret edebilir. İngilizce dilinden sonra en çok tercüme yapılan dillerden biri de Almanca dilidir.

Almanca dilinde tercüme yaptırmak isteyenler yazılı veya sözlü olarak tercüme yaptırabilir. Almanca tercüme için Almanca üzerine profesyonel tercüme hizmeti sunan yeminli tercüman tercih edilmektedir.

Almanca tercüme için üniversitenin ilgili bölümünden mezun olan, bilgi ve birikim sahibi kişiler hizmet vermektedir. Bu kişiler Almanca dilinin tüm detaylarına hakimdir. Almanca dilinde çeviri yapılırken herhangi bir hataya yer verilmez.

Çeviriler yazılı ve sözlü olarak yapılabilir. Sözlü çeviriler yapılacağı zaman öncelikle bir metin üzerinden gidilir. Hazırlanan metin çevrilir ve sözlü ifade edilir. Aspa Tercüme ekibi Almanca dilinde çeviri yaparken farklı alanlarda çeviri yapabilir. Almanca çeviri konularından bazıları ise şu şekildedir;

 • Hukuki tercüme
 • Akademik tercüme
 • Ticari tercüme
 • Sözlü tercüme
 • Yazılı tercüme

Hayatın farklı alanlarında Almanca çeviriye ihtiyaç duyulabilir. Hukuki alanda, akademik alanda, ticari alanda veya sağlık alanında çeviriye ihtiyaç duyulabilir. Çeviriler yazılı veya sözlü yapılabilir. Yapılan tüm çeviriler profesyonel tercümanlar tarafından yapılmaktadır. Tercümanlar noter onaylı yeminli kişilerdir.Almanca dilinde yapılan çeviriler için fiyatlar değişmektedir. Almanca tercüme fiyatları belirlenirken çeviri metninin konusuna, uzunluğuna bakılır.Metnin sözlü mü yoksa yazılı mı çevrileceği de önemlidir. Almanca çeviriler için her zaman doğru fiyatlar belirlenir. Karakter sayısına bağlı olarak belirlenen fiyatlar uygun fiyatlıdır.

İstanbul Yeminli Tercüman Maaşları

İstanbul yeminli tercüman maaşları değişiyor. İstanbul’da yeminli tercümanlık hizmeti veren kişiler farklı aralıklarda maaş alıyor.Maaşlar tercümanın nerede görev aldığına bağlı olarak değişiyor. Özel sektörde ve resmi kurumlarda görev alan tercümanların maaşları değişiyor.Aspa Tercüme bürosu, bünyesinde çalışan tüm görevliler için en iyi maaş aralığını belirliyor.

Aspa Çeviri Hizmetleri

Aspa yeminli tercüman hizmetleri neler? Aspa Tercüme bürosu olarak uzun zamandır hizmet vermekteyiz. Bizler vermiş olduğumuz tercüme hizmetiyle farklı birçok dil üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Yılların bilgi ve birikimiyle profesyonel çeviri hizmeti veriyoruz.

Aspa Tercüme ailesi olarak noter onaylı tercüman hizmeti veriyoruz. Yapılacak çevirinin resmi olarak kabul edilmesi için noter onaylı tercümanlara ihtiyaç duyarsınız.Büroda görevli tercümanlar yeminli tercümanlardır. Bu sayede ekstra bir işleme gerek duymadan çeviriler kolaylıkla yapılmaktadır. Yapılan çeviriler resmi yerlerde de geçerliliğini korur.

Aspa Tercüme bürosu olarak farklı diller üzerine çeviri hizmeti veriyoruz. Başta İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça ve Arapça olmak üzere toplamda 40’ı aşkın dil üzerine çeviri yapıyoruz.Ticari çeviri, hukuki çeviri, tıbbi ve medikal çeviri, bilimsel ve akademik çeviri hizmeti veriyoruz.Farklı alanlarda vermiş olduğumuz çeviri hizmetlerinden dilerseniz yazılı olarak veya sözlü olarak faydalanabilirsiniz. Web site üzerinden bizimle iletişime geçebilir, online çeviri hizmeti alabilirsiniz.

Hukuki tercüme, ticari tercüme, akademik tercüme gibi farklı birçok tercüme türü bulunuyor. Her tercüme türü kendi içinde bazı kurallar kapsıyor.Profesyonel tercüme hizmeti sunan Aspa Tercüme bürosu yapılan her çalışmada kendinden emin adımlarla ilerliyor. Yapılan çeviriler sözlü veya yazılı olabiliyor.Yazılı tercüme için öncelikle metnin hazır olması gerekiyor. Hazırlanan metin üzerine çeviri yapılıyor. Sözlü tercüme için bazı durumlarda metin hazırlanabiliyor.Hazırlanan metne bağlı çeviri yapılıyor ve sözlü olarak ifade ediliyor. Çeviriler kısa sürede tamamlanıyor. Bu sayede zaman kaybı yaşanmıyor.

Yapılan çeviriler resmi olarak geçerliliğini koruyor. Çünkü yeminli tercümanlar tarafından çeviri yapılıyor ve çevrilen metnin altında tercüman imzası yer alıyor.Farklı dillerde yapılan çeviriler günlük hayatta tercih edildiği gibi resmi kurumlarda da tercih edilebilir. Bilgi ve birikim sahibi ekibimiz profesyonel çeviri hizmeti vermektedir. İhtiyaç duyduğunuz çeviri hizmeti için büromuzla iletişime geçebilirsiniz.

Büro olarak bizler 7/24 destek vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek hangi dilde çeviri hizmeti almak istediğinizi belirtmelisiniz. Farklı alanlarda yapılan çeviriler arasında sizin için uygun çeviri türünü belirleyerek metin hazırlamaktayız.Yapılan çeviriler için her zaman doğru ve uygun fiyat aralığını belirliyoruz. Bizler profesyonel ekip eşliğinde geniş kapsamlı çeviri hizmeti veriyoruz.Aspa Tercüme bürosu olarak sektörün önemli isimlerinden biriyiz ve profesyonel ekiple yeminli tercüman hizmetini sizlere sunuyoruz. Büromuzu güvenle tercih edebilir, doğru tercüme hizmetinden faydalanabilirsiniz.