İstanbul Tercüme Bürosu olarak 15 yıldır İstanbul – Şişli lokasyonunda profesyonel tercüme hizmetleri vermekteyiz.

Tercüme hizmetlerimizin tüm avantajlarından yararlanmak için bizi hemen arayın 0546 477 51 56 .

ASPA Tercüme Bürosu’nun başarısı, 15 yıl önce, hem şirketlerin hem de bireylerin doğru, tutarlı, zamanında ve uygun fiyatlı çeviri hizmetlerine erişmesini sağlamaya karar vermesiyle başladı.

Bu süreçte şirketlerin yabancı dil pazarlarına girmelerine ve işlerini büyütmelerine yardımcı olduk. Farklı sektörlerde en kaliteli çeviri ve yerelleştirme hizmetleri sunuyoruz.

Ana odak noktamız, müşterilerimize daha iyi yardımcı olmak için hizmetlerimizin kalitesini, maliyetini ve verimliliğini sağlamaktır. İşletmenizin dış pazarlardaki başarısını kesinleştiriyoruz.

Tercüme Bürosu Ne İş Yapar?

Tercüme bürosu bünyesinde yeminli tercüman bulunduran, tercüme hizmetleri veren yasal kuruluşlara denmektedir.

Tercüme Bürosu İstanbul

Tercüme ofisi, çeviri bürosu ve çeviri ofisi olarak da adlandırılabilirler. Tercüme büroları genellikle noterlere bağlı şekilde çalışmaktadırlar. Noter tarafından tercüman yemin zabıtı verilmektedir.

Noter yemini gerekiyorsa belgeler öncelikle tercümanlar tarafından çevrilir ardından noter tarafından tasdik edilir. Noter yemini için çeviri yapan tercümanın onay yaptıracağı noterde yemin zaptı bulunması gerekmektedir.

Noter yemini gerekmeyen durumlarda yeminli tercümanın imzası yeterlidir. Bu durumda noterle bağlantı kurmaya gerek kalmaz sadece noter yeminli durumlarda bağlantı kurulması gereklidir.

İstanbul tercüme bürosu olarak hizmet veren firmamız Aspa Tercüme sizlere her zaman kaliteli şekilde hizmet vermektedir.

Büromuza gelen müşterilerimizi en iyi şekilde ağırlayarak hizmetlerimizden yararlanmasını sağlıyoruz. Belgelerini inceleyerek fiyat belirleyip ve karşılıklı anlaşma sağladıktan sonra işlemlere başlıyoruz.

İngilizce, Rusça, Fransızca, Japonca, Korece, Çince, Almanca, İtalyanca, Fince, İspanyolca, Kürtçe, Osmanlıca gibi pek çok dilde hizmet veriyoruz.

Alanında uzman tercümanlarımız tarafından belge ve dokümanlarınızı istediğiniz dilde tercüme ederek anlaştığımız tarihte sizlere teslim ediyoruz.

Hukuki, yazılı, sözlü, bilimsel, ticari, akademik, sportif, dini, diplomatik, evlilik ve boşanma belgeleri gibi pek çok alandaki çeviri işlemlerinizi profesyonel şekilde gerçekleştiriyoruz.

İhtiyacınıza yönelik çözümler sunarak hizmetlerimizden iyi şekilde yararlanmanızı sağlıyoruz.

Hukuki alanda genelde vekaletname, taahhütname, muvafakatname, mahkeme kararı gibi belgelerinizi çeviriyoruz.

Ticari alanda ise sözleşme, vergi levhası ve ticari sicil gazetesi belgelerinizin tercümesini yapıyoruz. Tıbbi alanda da tıbbi cihaz kullanım kılavuzu çevirisi, doktor raporu çevirisi, ilaç prospektüsü çevirisi, laboratuvar sonucu çevirisi gibi hizmetlerimizi sizlere sunuyoruz.

Diplomatik alanda ise pasaport, ehliyet, nüfus cüzdanı, doğum ve ölüm belgesi tercümelerini yapıyoruz.

Noter Yeminli Tercüme Bürosu

 

Noter tasdikli tercüme ve yeminli tercüme olarak da adlandırılan noter yeminli tercüme günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır.

Noter yeminli tercüme, noter huzurunda yemin etmiş çevirmenin belgenizin tercümesini yapması ve imzalaması sonra noter tarafından da imzalanması ile gerçekleştirilen işlemdir.

Noter yeminli tercümanın belgenizi çevireceği dili bildiğine dair belgeleri notere verir, noterde işlemi onaylayarak garanti altına alır.

Belgelerinizin çevirisi tercümanlar tarafından yapıldıktan sonra incelenir ve sayfalara ıslak imza atılır.

Yeminli çevirmenin tercüme ettiği evrakları resmi hale getirmek için noterden onay almasına yeminli tercüme denir. Noter tercümanın dili bildiğini ve doğru çevirdiğini tasdikleyerek belgeyi resmi hale getirir.

Tercümelerinizin yeminli tercüme olması için yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Burada önemli olan nokta tercümanın yemin zaptı hangi noterde ise o noterde tercümelerini onaylatması gerekmektedir.

Yani tercümanın yemin zaptı farklı bir noterde ise işlem geçersiz olur. Fakat bir tercümanın birkaç yerde yemin zaptı bulunabilir böylelikle istediği noterde onaylattırabilir.

Yeminli tercümede noter onayı muhakkak gereklidir. Tercüme eğer noter tarafından onaylanmazsa yeminli tercüme sayılmaz ve bir resmi geçerliliği kalmaz.

Aspa tercüme olarak yeminli tercümanlarımızla en iyi şekilde yeminli tercüme hizmetimizi sizlere sunuyoruz. Tercüme işlemlerinizi sizin yerinize biz yürüterek vakit kaybetmenizi önlüyoruz.

Bu sayede saatlerce noter sırası beklemenize ve başka işlerinizi ertelemenize de gerek kalmıyor. İşleminiz hakkında sürekli bilgilendirme yaparak güvenilir şekilde hizmet veriyoruz.

Aspa Tercüme olarak verdiğimiz noter yeminli çeviri hizmetlerimizden bazıları şunlardır:

Tercüme Fiyatları

Aspa Tercüme kaliteli hizmetlerini makul fiyatlarla sunarak müşterileri mutlu etmektedir. Piyasanın altında sunduğumuz fiyatlarımızla kâr etmenizi sağlıyoruz.

Tercüme Fiyatları

Çeviri işlemleriniz için belgeleriniz incelenerek uygun bir fiyat sunulmaktadır.

Belgenizin çeviri ücreti hakkında daha detaylı şekilde bilgi almak isterseniz belgenizi WhatsApp hattımız üzerinden veya mail adreslerimiz üzerinden göndererek dönüş alabilirsiniz.

Aspa Tercüme sayfamızda çıkan teklif formunu bilgilerinize göre doldurarak fiyatlar hakkında net bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz büromuzu ziyaret ederek de hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Büromuzda sizleri en iyi şekilde ağırlayarak aklınıza takılan soruları cevaplandırırız. En yakın zamanda bize ulaşarak avantajlı tekliflerimizden yararlanabilirsiniz.

Sizler için gece gündüz demeden hizmet veriyoruz. En çok ihtiyacınızın olduğu anlarda bile yanınızda olarak işlemlerinizi kısa sürede hallediyoruz.

Aniden gelişen çeviri işlemleriniz için yerinizden kalkmanıza bile gerek kalmadan tek tıkla istediğiniz saatte hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Ayrıca istediğiniz saatte bizi arayarak çeviri işleminizin son durumu hakkında bilgi de alabilirsiniz.

Online şekilde de hizmet veren Aspa Tercüme Türkiye’nin her yerine ulaşım sağlamaktadır. Tercümanlarımız tarafından belgenizin çevirisini yaptıktan sonra kalite ekibimiz tarafından kontrol edilerek kusursuz hale getirip isteğinize göre kurye veya kargo yardımıyla adresinize güvenilir şekilde teslim ediyoruz.

Gizlilik ve güvenlik şartlarına büyük bir özenle dikkat ediyoruz. Belgenizin içeriği hakkında bilgileri saklı tutarak bir problem yaşanmasını önlüyoruz.

Belgenizin veya dokümanınızın doğru şekilde çevrilmesi için çok çalışıyoruz. Eğer hizmetlerimiz hakkında bir sorun yaşarsanız her zaman sizin yanınızda olarak sorunu en kısa sürede çözüyoruz.

Sizin memnuniyetiniz bizim için oldukça önemli. Hizmetlerimizden mutlu şekilde yararlanmanız için elimizden geleni yapıyoruz.

Teknolojiyi sürekli takip ederek sizlere çeşitli seçenekler sunmaya devam ediyoruz. 50’ye yakın dilde çeviri yaparak istediğiniz dilde çeviri hizmeti veriyoruz.

ASPA Tercüme Hizmetleri

Aspa Tercüme firması olarak temel amacımız müşterilerimizin tercüme alanındaki ihtiyaçlarını profesyonel gidermek ve bunu kaliteli, hızlı ve güvenilir şekilde gerçekleştirmektir. Pek çok alanda hizmet vermekteyiz. Verdiğimiz bazı hizmetler şunlardır:

Bu hizmetlerimizi İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, Osmanlıca, Kürtçe, İspanyolca, İtalyanca ve Arapça gibi 50’ye yakın dilde veriyoruz. Kaliteli hizmetlerimizi uygun fiyatlarla sunarak ekonomik açıdan da mutlu olmanızı sağlıyoruz.

Size verdiğimiz tarihe sadık kalarak tam zamanında çevirinizi yapıp teslim ediyoruz. Bu sayede işinizde aksamayı önlüyor ve zaman kaybı yaşamamanızı sağlıyoruz. Bizleri tercih ederek hem vakitten hem de nakitten tasarruf sağlayabilirsiniz.

Kesintisiz destek hizmeti sunarak istediğiniz saatte bize ulaşmanızı sağlıyoruz. İstediğiniz saatte bizi arayarak hizmetlerimizden yararlanabilir veya mevcut işleminizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yılların deneyimine sahip tercüman kadromuzla işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştiriyoruz. Her türlü yasaya ve kurallara uyarak güvenilir şekilde tercüme hizmeti veriyoruz. Bir sorun yaşamamanız için gerekli olan önlemlerimizi alıyoruz.

Sizler de hizmetlerimiz hakkında bilgi almak veya avantajlı tekliflerimizden yararlanmak isterseniz numaralarımızdan bizi arayabilir, mail adresimizden mail atabilir, WhatsApp hattımızdan mesaj atabilir ve büromuza gelerek yüz yüze görüşme sağlayabilirsiniz.

Lütfen fiyat teklifi talep edin.

    Fiyat Teklifi Alın

    Formu doldurun, sizi hemen arayalım !

    Süreçlerimiz ve yaptığımız çalışmalar hakkında sizleri en iyi şekilde bilgilendirerek bize güvenmenizi sağlarız. Anlaşma yapıldıktan sonra hiç vakit kaybetmeden tercüme işleminize başlayarak en kısa sürede teslim ederiz.