En Uygun Fiyat Teklifini İsteyin

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

Varsa Mesajınız

Yeminli çeviri

ASPA Yeminli Tercüme, yüksek kalitede ve güvenilir tercüme hizmetleri sunan bir kuruluştur.
Yeminli Tercume 2

Yeminli dil hizmetleri

Yeminli tercüme bürosu

ASPA Yeminli Tercüme, güvenilirlik, doğruluk ve gizlilik konularında titizlikle çalışan bir tercüme şirketidir.

 • ASPA Yeminli Tercüme, hem bireysel hem de kurumsal müşterilere özelleştirilmiş tercüme çözümleri sunmaktadır.

 • Tüm dillerdeki belgelerinizi ASPA Yeminli Tercüme’ye güvenle iletebilir, kaliteli ve doğru tercüme hizmetleri alabilirsiniz.

 • ASPA Yeminli Tercüme, hızlı teslimat, uygun fiyatlar ve müşteri memnuniyeti odaklı tercüme çözümleri sunmaktadır.

 • Profesyonel ve hassas tercüme ihtiyaçlarınızı ASPA Yeminli Tercüme’nin deneyimli ekibine gönül rahatlığıyla teslim edebilirsiniz.

Tercüme hizmetlerimiz ile ilgili aklınıza takılan sorular mı var?

Bizi arayın 0850 888 91 60 ya da teklif alın

Yeminli belge çevirisi

Yeminli tercümanlık

En Uygun Yeminli Tercüme 

Yeminli Tercüme Fiyatlari

İngilizce, Rusça, Arapça, Farsça, Almanca, Fransızca başta olmak üzere tüm dillerde tercümeleriniz için 0850 888 91 60 numralı telefondan veya Whatsapp destek hattından bize ulaşabilir, fiyat teklifi alabilirsiniz.Yeminli tercüme kısa anlamıyla yeminli tercümanların onayladığı tercümelerdir. Yeminli tercüme ise noterlerin resmi evrakların tercümesinin yapılması amacıyla yetki verdiği kimselerdir.Bir tercümeye yeminli tercüme denebilmesi için öncelikle noter yeminli tercümenin tercüme etmesi ve tercümenin mutlaka çıktısının imzalanması ve kaşelenmesi gerekir.

Noter Yeminli tercüme yazılı olabildiği gibi sözlü olarak anlık da yapılabilmektedir. Sözlü tercümenin kullanıldığı çeşitli alanlar bulunmaktadır:

 • Noter sözlü tercüme: noter önünde noter yeminli tercümanın yaptığı tercüme işlemidir.
 • Ardıl tercüme: konuşan kişinin konuşması bittiğinde tercümanın yaptığı çeviri işlemidir.
 • Mahkeme sözlü tercüme: mahkemede konuşan davacı ve davalının konuşmalarının tercüme edilmesidir.
 • İş toplantıları
 • Uluslararası fuar ve geziler
 • Basın toplantıları

Bankalar, kamu kuruluşları, resmi evrak işleri yapılan kuruluşlar gibi yerler ile vize başvuruları, uluslararası anlaşmalar, bazı üniversiteler yeminli tercüme talep edebilirler.Bu konular dışında farklı konular için de talebe göre tercüme yapmaktayız. Yeminli tercüme talep edildiğinde mutlaka yeminli tercime bürolarından işlem yapmak gerekmektedir.Tercümelerinizi isteğinize göre ıslak imzalı ve kaşeli olarak adresinize gönderebilir ya da yine aynı şekilde eposta ile de teslim edebiliriz.Bizler deneyimli ve profesyonel çevirmen ekibimizle tercime edilen dile, evrak biçimine ve dil yapısına gereken özeni göstererek tercüme yaparız.

Tercüme yapabilmek için sadece dil bilmek yeterli değildir. O dilin her detayına da hâkim olmak gerekmektedir. En hızlı ve doğru çeviri yapan, kaliteli hizmet anlayışıyla hareket eden ekibimizin yaptıkları işlerde hata payı olmamaktadır.Yasal evraklar önemli evraklardır, bu nedenle de doğru şekilde çevirisinin yapılması ve onaylatılması sonrasında sorun yaşanmaması adına önem taşımaktadır.Evrakların en doğru şekilde tercüme edilmesi için bizlerle iletişime geçerek fiyat ve süre konusunda detaylı bilgi alabilirisiniz.

Noter Yeminli Tercume Fiyatlari

Noter Yeminli Tercüme Bürosu

Noter yeminli tercüme, çevirisi yapılan belgenin noter aracılığı ile yeminli tercüman onayı alan tercümanlarca tercüme edilmesi ve bu evrakın da noterden onaylanması anlamına gelmektedir.Alanında uzman ve deneyimli tercüman ekibimizin yaptığı çeviri sonrasında bu çevirinin noterce de onaylanması sonrasında talep ettiğiniz evrak hazırlanmış olur.Noter yeminli tercümelerin kullanıldığı ya da talep edildiği yerler; evlilik işlemleri, üniversiteler, konsolosluklar, elçilikler, tapu müdürlükleri olarak sayılabilir.

Üniversiteler, bünyelerinde olan bir bölümü yurtdışında okumuş öğrencilerden denklik belgesi talep edebilir. Bu belgelerin ise noter yeminli tercümesi gerekmektedir. Bu evrakların en bilinenleri diploma ve transkripttir.

Tapuda işi olan bir yurt dışı vatandaşının tapu müdürlüklerinde işlem yapabilmesi için pasaportunun mutlaka noter yeminli olarak tercümesinin yapılmış olması istenir.Eğer noter pasaport noter onaylı değilse tapuda işlem yapılması olanaksızdır. Konsolosluklarda yapılan işlemlerde hangi işlem için hangi evrakın onaylı tercümesi olması gerektiği ya da zorunluluk olmadığı konusu her ülkeye göre değişkenlik gösterir.

Örneğin ikametgâh belgesi, vekâletname, evlilik cüzdanı ya da diploma tercümesi onaylı olması gerekiyorsa bizler sizin için gerekli işlemleri yapıyoruz.

Türkiye’de sürücü belgesi almak isteyen ana Türkçe ’si çok iyi olmayan kişiler için ehliyet sınavlarında tercümen gerekmektedir. Bu tercümanların da noter yeminli olması gerekmektedir.Profesyonel ve her dilde tercüme yapabilmekte olan kadromuz bu konularda her türlü detaylı bilgi paylaşımını sizlere sunar ve gerekli yönlendirmeleri yaparlar.Başta İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Çince olmak zere istediğiniz tüm diller için bizlerden destek alabilir ve noter yeminli tercüme hizmeti alabilirsiniz.Hem hızlı çözüm sağlayan ve çeviri yapan hem de doğru çeviri yapan tercümanları firmamızda bulabilirsiniz.  Fiyat bilgileri için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İngilizce Tercüme

Elliden fazla ülkede resmi dil olarak kullanılan İngilizce aynı zamanda dünyada en çok kullanılan diller arasında da listenin başlarında yer almaktadır.Bu şekilde düşünüldüğünde pek çok alanda iletişim sağlanan dil de İngilizce olmaktadır. Bu nedenle tercüme konusu önem kazanmaktadır.En çok tercüme edilen dillerden olan İngilizce tercümesi konusunda son derece profesyonel olan kadromuzla başarılı işler yapmaktayız. En çok İngilizce tercüme talep edilen konular ise şöyle sıralanabilir:

 • Pasaport
 • Nüfus kayıt örneği,
 • Diploma ve transkript (genellikle üniversite)
 • Sürücü belgesi
 • Kimlik,
 • Vekâletname,
 • Sabıka kaydı,
 • Özel kurumların istediği evrakla

İngilizce tercüme çok kullanılan ve talep edilen bir hizmet olduğundan zaman içinde türleri de artmıştır. İngilizce yeminli tercüme, İngilizce yemin onaylı tercüme, akademik tercüme, tıbbi tercüme gibi türleri bulunmaktadır. İngilizce yeminli tercümede tercümeyi yapan tercümanın noterden aldığı yemin zaptı bulunur.Oysa İngilizce noter onaylı tercümede ise noterli yeminli tercümanın yatığı tercümeyi bir de noter imzalamalı ve kaşelemelidir.İngilizce tercümede anlaşmalı olduğumuz her geçen gün yeni anlaşmalar yaptığımız büyük kuruluşlar ve firmalar bulunmaktadır.

Uzman kadromuz çeviriye başlamadan önce analiz yapar. Çevrilecek dil, karakter sayısı, ilgili evrakın içeriği, apostil ya da noter onayı gibi detaylar analiz edilerek çeviri yapılmaya başlanır.Hukuki konularda vekâletname, imza sirküsü; ticari konularda sözleşme vergi levhası; akademik konularda makale ve tez tercümesi en çok çeviri yaptığımız alanlardır.Biz uzman kadromuzla online çeviri konusunda da sizlere destek sağlamaktayız. Türkçe ’den İngilizceye ve İngilizceden de Türkçe ’ye çeviri yapılmaktadır.En kısa sürede talebinizi anlayıp doğru şekilde ve formatta çevirilerin yapılıp tarafınıza iletilmesini sağlıyoruz. Bizlerle her türlü soru ve talepleriniz için istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Yemşnli TercümeASPA Tercüme Hizmetleri ( Diğer Diller)

Firma olarak müşterilerimizden gelen isteklere göre en çok İngilizce, Almanca ve Arapça olmak üzere; alttaki dillerde de çeviri hizmeti sunmaktayız.

 • Fransızca
 • Rusça
 • Azerice,
 • Çince,
 • Osmanlıca
 • Farsça,
 • Yunanca,
 • Romence
 • Bulgarca

Kurulduğumuz günden bugüne dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmelere paralel olarak dil alanında da sürekli değişiklikler yaşanmaktadır. Dönem dönem çeviri yapılması istenen dillerde değişiklikler, yoğunluklar yaşanabilmektedir.Örneğin son zamanlarda Arapça tercüme konularında fazlalaşan talepler alınmaktadır. Bununla birlikte her zaman diliminde İngilizce, Fransızca ve İspanyolca çok tercüme talep edilen diller arasındadır.Firmamızda istenen her dilde çeviri yapılabilmektedir. Alanında deneyimi olan ve başarılı işler yapan ekibimiz her geçen zaman büyümektedir.Her dilin tercümesinde tüm tercüme türlerini de kullanmaktayız. Yani örneğin Arapça tercüme talebi ulaştığında bu tercüme tıbbi konulu, hukuki konulu, ticari konulu, sözlü ve yazılı tercüme ya da akademik konulu olabilmektedir.

Her çeşit talebi karşılayacak ve analizini kısa sürede yapabilecek uzman kadroya sahibiz. Online çeviri hizmetlerimiz, evlilik ve boşanma tercüme hizmetlerimiz ile akademik tercüme hizmetlerimiz daha çok ilgi gören ve istenen tercüme çeşitleridir.Son yıllarda online olarak da çeviri hizmetlerimiz hız kazanmıştır. Online hizmetlerimizde sizlere her istediğiniz anda yani 7/24 hizmet verebilmekteyiz. Sizlere bir mail kadar yakınız.

Yazılı ve sözlü tercümelerinizde sizlere destek veren ekiplerimiz uzun yılların deneyimine sahip kişilerdir. Her zaman doğru ve hızlı şekilde dönüşler yaparak kaliteli hizmet vermek koşulu ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

İstediğini zaman diliminde iş bitirme sözü, her an bilgi desteği sağlama, 7/24 bilgi akışı sağlama, kaliteli ve doğru çeviri hizmetlerini firmamızda bulabilirsiniz.

Fiyatlarımız hakkında bilgi alabilmek için de yine her zaman bizlerle iletişime geçebilirsiniz.