Tercüme bürosu olarak 15 yıldır İstanbul – Şişli ofisimizde profesyonel noter onaylı tecrüme hizmetleri vermekteyiz.

Kurulduğu günden beri, marka değerine ve çevrisini yaptığı metinlere değer veren firmamız, bizimle uzun süredir çalışan markaların nezdinde kendini kanıtladı.

Size en doğru tercümeyi sunmak bizim görevimizdir. Tercümeleriniz için 0546 477 51 56 numaralı telefondan veya Whatsapp’dan bize ulaşabilirisniz.

Dünya genelinde konuşulan ve az da olsa varlığını sürdüren 7 bin 111 dil bulunmaktadır. Bazı ülkelerde birden çok dil konuşurken bazılarında tek dil hakimdir. Kimi dillerse birden çok ülkede konuşulmaktadır.

Dolayısıyla dil kavramı ülke bazlı değerlendirilmemesi gereken bir yapıdır. Zaman zaman aynı ülke içinde dahi konuşulan bir dilden diğerine çeviri yapmak gerekebilmekte, bu da beraberinde tercüme ihtiyacını doğurmaktadır.

Tercüme Bürosu

Dünya genelinde konuşulan ve az da olsa varlığını sürdüren 7 bin 111 dil bulunmaktadır. Bazı ülkelerde birden çok dil konuşurken bazılarında tek dil hakimdir. Kimi dillerse birden çok ülkede konuşulmaktadır.

Dolayısıyla dil kavramı ülke bazlı değerlendirilmemesi gereken bir yapıdır. Zaman zaman aynı ülke içinde dahi konuşulan bir dilden diğerine çeviri yapmak gerekebilmekte, bu da beraberinde tercüme ihtiyacını doğurmaktadır.

Tercüme en genel tabirle yazılı ya da sözlü bir metnin kaynak dilden hedef dile çevrilmesidir. Kimi zaman bireysel kimi zaman kurumsal olarak tercüme ihtiyacı ortaya çıkmakta ve bu alanda işin profesyonellerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Tercüme büroları ya da tercüme ofisleri mevcut kadrosuyla uzmanlaştığı alanlarda çeviri hizmeti sunan işletmelerdir.

Günümüzde globalleşmenin artması, iletişimin, haberleşmenin, ulaşımın kolaylaşması tercime ihtiyaçlarının da fazlalaşmasına neden olmaktadır.

Aspa Tercüme olarak bizler de uzun yılların bilgi, birikim ve deneyimiyle birlikte çeviri hizmeti veriyor, her türlü yazılı ya da sözlü metnin çevirisinde destek oluyoruz.

Her biri çeviri yaptığımız dillerde eğitimli, deneyim sahibi, özverili kadromuzla geçmişten bugüne bir tercüme bürosunun taşıması gereken bütün özelliklere haiz olarak hizmet veriyoruz.

Tercüme bürosu 1

Bu alanda bir tercüme bürosunun olmazsa olmazlarını şöyle sıralayabiliriz:

Yeminli Tercüme

Tercüme bürosundan talep edilebilecek ve bir tercüme bürosunun verdiği hizmetler oldukça geniştir. Bunlardan birisi de yeminli tercüme olmaktadır. Yeminli tercüme, yeminli tercümanlar tarafından mühürlenmiş, imzalanmış çevirilere verilen isimdir.

Yeminli Tercüme

Yeminli tercümanlık noterlerce yapılan bir hizmet olup bir yabancı dilde üniversite düzeyinde diploma sahibi olan kişilere yemin ettirilerek yeminli tercüman yetkisi verilmektedir.

Noterler sadece kendilerine bağlı bulunan tercümanların imzalarını tasdik etmektedirler.

Yapılan her tercüme yeminli tercüme değildir. Bir evrakın yeminli tercüme olabilmesi için bazı şartları taşıması gerekmektedir.

Bunların başında noter yeminli tercümanca tercüme edilmiş olma şartı gelir. Yine tercüme edilen evrakın çıktısının alınıp tercümanca imzalanması, kaşelenmesi gerekir.

Son olaraksa evrakın yeminli tercümanın ıslak imzasını, ad, soyad bilgilerini, hedef dil ve kaynak dil bilgisini, yer, tarih bilgisini ve bunlarla birlikte tercümanın doğruluk beyanı taşımalıdır.

Yeminli tercüme diğer tercüme çeşitlerinden farklı olup kalitesi, güvenilirliği, geçerliliği onaylanmış, daha resmi bir çeviridir. Eminli tercümenin kullanıldığı alanlar başta resmî kurumlardır.

Fakat bazı makamlar yeminli tercümeyle birlikte noter tasdiki de talep edebilmekte, bu nedenle belgenin verileceği yerin taleplerine göre hareket edilmelidir.

Bir evrak yeminli çeviri olmadan noter tasdiki yapılamayacağını da unutmamak gerekmektedir. Her noterin çalıştığı yeminli tercümanlar ya da her tercüme bürosunun çalıştığı noterler farklı olabilmektedir.

Bu nedenle istediğiniz tercüme bürosunun çevirisini dilediğiniz notere tasdikletemezsiniz.

Aspa Tercüme olarak hizmet verdiğimiz bütün dillerde yeminli tercüme hizmeti veriyoruz. Yeminli tercümanlarımızın çevirdikleri metinleri imzalıyor, kaşeliyor ve noter işlemlerinin tamamını da hallederek tarafınıza eksiksiz teslim edebiliyoruz.

Yeminli tercüme belgelerimizi de dilediğiniz resmî kurumlarda ya da sözleşmelerde rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Hizmet öncesi ve sonrası merak ettikleriniz için de büromuzla iletişime geçebiliyorsunuz.

İngilizce Tercüme

Tercüme bürosu olarak en fazla çeviri talebi aldığımız dil İngilizcedir. İngilizce ilk olarak 5. Yüzyılda İngiltere’de ortaya çıkmış, modern dönemlerde küresel bir dil olmuştur.

İngilizce Tercüme

Günümüzde başta İngiltere olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İrlanda, Karayipler, Yeni Zelanda, Avustralya gibi ülkelerde yaşayan insanların anadilidir. Dünya genelinde pek çok bölgede de resmi dil veya ikinci dil statüsündedir.

Küresel ortak dil olarak kabul edilen İngilizce iletişim, bilim, havacılık, ticaret, radyo, eğlence, diplomasi gibi alanlarda hâkim dildir.

Günümüzde 700 milyondan fazla kişinin anadil ya da yabancı dil olarak İngilizceyi kullandığı tahmin edilmektedir.

İngilizcenin bu kadar fazla rağbet görmesi ve yaygın olması beraberinde İngilizce tercüme ihtiyacının da fazla olmasına neden olmaktadır.

Aspa Tercüme olarak her türlü İngilizce çeviri ihtiyacını başarıyla karşılıyor, en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlara sunuyoruz.

Hem sözlü İngilizce tercüme hem de yazılı İngilizce tercüme hizmeti verebiliyoruz. Nikahlarınız, toplantılarınız, panelleriniz, gezileriniz ve diğer bütün etkinliklerinizde ihtiyaç duyduğunuz İngilizce tercüman için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Her biri alanında uzman İngilizce tercümanlarımızla birlikte İngilizce – Türkçe tercüme, Türkçe – İngilizce tercüme ya da İngilizceden başka bir dile tercüme için hizmet alabilirsiniz.

Yeminli İngilizce tercüme ihtiyaçlarınızda büromuzdan yardım talep edebilir, dünyanın her neresinde olursanız olun tercüme hizmetlerimizden istifade edebilirsiniz.

Aspa Tercüme olarak İngilizce tercüme alanında İngilizce hukuki tercüme, İngilizce ticari tercüme, İngilizce yazılı tercüme, İngilizce sözlü tercüme, İngilizce bilimsel ve akademik tercüme taleplerinizi iletebilirsiniz.

İngilizce tıbbi ve medikal tercüme, İngilizce sportif tercüme, İngilizce diplomatik tercüme, İngilizce evlilik ve boşanma tercüme hizmeti ve daha fazlası için hizmet alabilirsiniz. Deneyimli kadromuzla belli bir iş koordinasyonu içinde çalışıp söz verdiğimiz sürede İngilizce tercümelerinizi tarafınıza teslim edebiliriz.

Almanca Tercüme

Aspa Tercüme olarak çeviri hizmeti verdiğimiz dillerden birisi de Almancadır. Almanca dünyanın en yaygın lisanlarından birisi olup başta Almanya olmak üzere Avusturya, Lüksemburg, Lihtenştayn, İsviçre, İtalya, Polonya, Romanya gibi ülkelerde konuşulmaktadır.

Almanca Tercüme

Türkiye ile Almanya arasında hem ticari hem de kültürel ilişkiler çok fazladır. Türklerin en fazla bulunduğu Avrupa ülkesi Almanya’dır ve her yıl Almanya’ya yoğun bir göç olmaktadır.

Farklı sektörlerden yüzlerce firma da iki ülke arasında ithalat, ihracat yapmaya devam etmektedir. Bütün bu ilişkiler ağında da gerek kurumsal gerekse bireysel olarak Almanca tercüme ihtiyacı doğmaktadır.

Tercüme büromuz Almanca konusunda deneyimli, eğitimli ve onaylı bir kadroya sahiptir. Uzman kadromuz Almanca tercüme konusunda pek çok farklı alanda yardımcı olmaktadır. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

Rusça Tercüme Arapça Tercüme

Tercüme bürosu olarak en fazla talep aldığımız dillerden birisi Rusça olmaktadır. Rusça başta Rusya olmak üzere Estonya, Belarus, Litvanya, Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan ve orta Asya Türk devletlerinde konuşulmaktadır. Eski Sovyetler Birliği sınırları içinde bulunan bütün ülkelerde Rusça kullanalar mevcuttur.

Rusça Tercüme

Bütün bu ülkelerle Türkiye arasında güçlü ilişkilerin olması her alanda Rusça tercüme ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır.

Büromuzdan en fazla talep gören tercüme dillerinden birisi de Arapçadır. Günümüzde Arap devletleri başta olmak üzere Orta Doğuda, Kuzey Afrika’da ve daha pek çok yerde Arapça kullanılmaktadır.

Birleşmiş Milletlerde kabul edilen altı resmi dilden birisi olan Arapça, 22 farklı ülkede e resmiyete sahiptir.

Müslümanların ibadet dili olması ve Türkiye’nin bulunduğu lokasyon Arapçanın fazlaca kullanılmasına neden olmaktadır.

Son yıllarda Türkiye’nin Arap coğrafyalarından çok fazla göç alması da Arapça tercüme ihtiyaçlarını arttırmaktadır.

Tercüme büromuz bütün hizmet verdiği dillerde olduğu gibi Rusça ve Arapça konusunda da deneyimli, eğitimli, özverili bir çevirmek kadrosuyla çalışmaktadır.

Hem yazılı hem de sözlü Rusça, Arapça metinleriniz en kısa sürede, en kaliteli biçimde ve en uygun fiyatlarla tercüme edilmektedir.

Türkçeden Rusça ya da Arapçaya veya Rusça ya da Arapçadan Türkçeye bütün çevirileriniz başarıyla yapılmakta, yeminli tercüme desteği sağlanabilmektedir.

Kurumsal ya da bireysel belgeleriniz, bilimsel ve akademik metinleriniz, dini metinleriniz, dış ticaret metinleriniz, evlilik belgeleriniz, sportif belgeleriniz ve diğer hepsi başarıyla tercüme edilebilmektedir.

Diğer Diller

Elbette tercüme ihtiyacı yalnızca yukarda belirttiğimiz dillerde ortaya çıkmıyor. Daha pek çok farklı dilde çeşitli tercüme ihtiyaçları olabiliyor ve büromuz diğer dillerde de alanında uzman tercümanlarla kaliteli işlere imza atmayı başarıyor.

Fransızca tercüme, İspanyolca tercüme, Azerice tercüme, Çince tercüme, Osmanlı Türkçesi çevirisi, Arnavutça tercüme, Farsça tercüme, Bulgarca tercüme, Rumence tercüme, yunanca tercüme ve diğerleri için de bizden yardım alabilirsiniz.

Dilediğiniz bütün dillere ait tercüme edilmesi gereken sözlü ya da yazılı belgeleriniz için, resmi ya da kişisel metinleriniz için tercüme hizmeti verebiliriz.

Hem hedef ve kaynak dillere hâkim hem de tercüme hizmetinin alanına hâkim çevirmenlerimizle söz verdiğimiz işi söz verdiğimiz süre zarfında hazır ediyoruz.

Yeminli tercüme taleplerinize dair beklentilerinizi hangi dilde olduğu fark etmeksizin karşılıyor, bütün işlemleri hallederek doğrudan kullanabileceğiniz çeviriler teslim ediyoruz.

İlk günden bu yana yüzde 100 müşteri memnuniyeti ilkesiyle devam ettiğimiz sektörde teknolojinin bütün olanaklarını kullanabiliyoruz.

Böylece İstanbul’daki iki büromuza doğrudan gelip hizmet alabileceğiniz gibi online tercüme ile her nerede olursanız olun hizmet alabilmenizi sağlıyoruz.

Tek yapmanız gereken çevrilmesini istediğiniz metinleri ya da fotoğrafları bize ulaştırmak. Bunun için WhatsApp iletişim hattımızı ya da mail adresimizi kullanabilirsiniz.

Sektörde sağlamış olduğumuz avantajlardan birisi de tercüme fiyatlarıdır. Tercüme fiyatlarımız çevrilecek metne, ek hizmetlere, çeviri süresine göre değişebilmektedir.

Metinlerinizi tarafımıza ulaştırdığınız taktirde uzmanlarımız inceleyecekler ve kısa sürede tarafınıza teklif sunacaklardır.

    Fiyat Teklifi Alın

    Formu doldurun, sizi hemen arayalım !

    Kaliteyi daima uygun fiyatla buluşturduğumuz için en avantajlı tercüme fiyatlarımız sizleri beklemektedir. Gerek tercüme fiyatı almak gerekse metinlerinizi tercüme ettirmek için bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.