En Uygun Fiyat Teklifini İsteyin

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

Varsa Mesajınız

Yeminli Sözlü Tercüme İşlemleri İçin Hemen Arayın !
Profesyonel Sozlu Tercume​

Ardıl Tercüme Hizmeti

 • Sözlü ardıl tercüme nedir?

  Sözlü ardıl tercüme, bir dilde yapılan konuşmanın hemen ardından başka bir dile aktarılması anlamına gelir. Konuşmacının söylediklerini anında tercüman tarafından hedef dile çevrilir ve dinleyicilere iletilir.

 • Sözlü ardıl tercüme nasıl gerçekleştirilir?

  Sözlü ardıl tercüme, genellikle konferanslar, toplantılar, seminerler, müzakereler gibi canlı etkinlikler sırasında kullanılır. Terimlerin anında çevrilmesi için bir tercüman, kaynak dilde yapılan konuşmayı dinler ve hedef dile aktarır

 • Sözlü ardıl tercüme için hangi dil kombinasyonları tercih edilir?

  Sözlü ardıl tercüme için en yaygın kullanılan dil kombinasyonları, konuşmacının dilinden hedef diline doğru olan tercümelerdir. Örneğin, İngilizce konuşulan bir etkinlikte İngilizce’den Türkçe’ye ardıl tercüme yapılır.

 • Sözlü ardıl tercüme hizmetinin maliyeti nedir?

  Sözlü ardıl tercüme hizmetinin maliyeti çeşitli faktörlere bağlıdır, bunlar arasında etkinliğin süresi, tercüman sayısı, dil kombinasyonu ve konunun karmaşıklığı gibi faktörler yer alır. Genellikle saatlik veya günlük tarifelerle hesaplanır.

Tercüme hizmetlerimiz ile ilgili aklınıza takılan sorular mı var?

Bizi arayın 0850 888 91 60 ya da teklif alın

Sözlü Tercüme Hizmeti

Sözlü Tercüme Hizmeti

Aspa Sözlü tercüme hizmeti başta İngilizce, Almanca, Çince, Japonca, Arapça, Fransızca, Farsça, Bulgarca olmak üzere 53 dilde noter yeminli tercümanlar tarafından verilmektedir.Firma olarak kaynak ve hedef dilleri ana dilleri gibi akıcı, diksiyonu düzgün profesyonel çevirmenlerle çalışmaktayız. Bünyemizde çalışan bu tercümanlar aynı zamanda, gelen iş teklifindeki alanda uzman ise o işe atanır.

BU çevirilerde tercümanın her iki dilde akıcı konuşmasının yanında, konuya hakim olması hayati önem taşımaktadır.

Profesyonel  Tercüme Bürosu

Ardıl çeviri türü, tercüme ofislerinin sunduğu en zor hizmet alanıdır. Bu hizmete atanan tercümanın uzmanlığı kadar, tercüme bürosunun kalitesi de başarılı bir iş çıkarma noktasında belirleyici kitredir. Bunun nedeni tercümanın çeviri esnasında kullanacağı tamamlayıcı ekipmanlardır.

Bu ekipmanlar ancak profesyonel tercüme bürolarının sunabileceği imkanlardır.  Sektörde hizmet alacağınız tercüme ofisinin imkanları tercüme başarısını doğrudan etkilemektedir.Tercüme de kaliteyi, güvenilirliği ve hızı tercih eden firmaların çalıştığı tercüme ofisi Aspa ekibi ile tanışmadan sözlü tercüme işinizde karar vermeyin.

 Profesyonel  SözlüTercüme Hizmetleri

GÜVENİLİR, DOĞRU, AKICI  VE HESAPLI

Aspa Tercüme hizmeti ile sektörde büyümenize katkı sunacak ciddi, güvenilir çözüm ortağınız olacağız. İş gezileri, resmi veya iş görüşmelerinde, toplantı, sempozyum, etkinlik veya organizasyonlarda, video konferans veya telefon görüşmeleri gibi birçok faaliyette sözlü çeviri ve tercüman refakat hizmetlerimiz ile yanınızdayız.

İş Görüşmesi İçin Tercüman: Firma, şirket veya kurumlarınızın ticari kimliğiniz ile yapacağınız tüm iş görüşmeleri, toplantı, sempozyum, konferanslarınızda; alanında uzman, pazarlama konusunda deneyimli, ürün veya hizmetleri bilen tercümanlarımızla en büyük destekçiniziz

Özel Toplantılar İçin Tercüman: Özel toplantılarınızda güvenilir tercümanlarımız size eşlik ederken, firmamızla imzalayacağınız gizlilik sözleşmesi ile tüm ticari, siyasi, kişisel haklarınız güvence altına alınır.

Konuk Ağırlamaları İçin Çevirmen: Farklı ülkelerden gelecek yabancı uyruklu misafir veya konuklarınız arasında iletişimi doğru sağlamak için tüm dillerde  tercüme hizmeti sağlıyoruz.

Fabrika Ziyaretleri İçin Tercüman: Yabancı yatırımcıların veya Türkiye’den ürün, mal, hizmet tedarik etmek isteyen Yabancı Tüccarların, Şirketlerin sizin güvenilirliğinizi görmek için sıklıkla fabrika veya işletmenizi ziyaret ederler. Onlarla yapacağınız anlaşmada bu süreç ve vereceğiniz intiba çok önemlidir. Bunu ancak profesyonel bir tercüme bürosu ve noter yeminli uzman tercüman ile başara bilirsiniz..

Notere Yeminli Tercüman: Yabancı uyruklu kişiler ile yapacağınız vekalet name, alım satım, evlilik işlemleri, iş ortaklığı, sözleşmeler gibi noter onayı gerektirecek işlerde tüm dillerde çeviri desteği veriyoruz.

Tapu veya Satış İşlemleri İçin Tercüman: Ülkemizde alım satım yapacak yabancı uyruklu müşterilerimizin ülkemizde yapacağı alım satım işlemlerinde onlar için en zor süreç olan sözlü tercüme işlemini kolaylaştırıyoruz.  Tüm tapu veya alım satım işlemlerinde destek verirken, gizlilik sözleşmesi ile haklarını garanti altına alıyoruz.

Mahkeme, Adliye ve Davalar için Tercüman: Türkiye’nin ve Dünya’nın farklı ülkelerinden 50 den fazla hukuk bürosu ile çalışıyoruz. Yazılı tercüme yanı sıra haklarını savundukları müvekkillerinin davalarında sözlü tercüme desteği sunuyoruz.

Telefon Görüşmeleriniz İçin Tercüman: Müşterileriniz veya çözüm ortağı firma yöneticileri ile yapacağınız telefon görüşmelerinde en güvenilir çözüm ortağınız oluyoruz.

Video Konferans İçin Tercüman: Özellikle pandemi sonrası firmaların hatta yurtdışından Türkiye’de ürün veya hizmet almak isteyen müşterilerin sıklıkla tercih ettikleri video konferansta anlık sesli tercüme desteği sunuyoruz.

Hastalar İçin Yeminli Tercüman : Noter yeminli tercüman kadromuz ile bütün dillerde Türkiye’ye tedavi amaçlı gelen hastaların veya sizin Yurtdışı tedavinizde tüm süreçte yanınızda olacak yeminli tercüman hizmeti sunuyoruz.

Refakatçı Tercüman: Yurtdışından gelen yabancı misafirleriniz için ülkemizde kaldıkları süre boyunca iletişim  işlerini kolaylaştıracak refakatçı tercüman hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçin.

Sözlü Tercüme Fiyatları

Ardıl tercüme fiyatları saatlik, yarım günlük veya tam gün olarak belirlenir. Bunun yanında sesli tercümenin içeriği de fiyatın değişmesine neden olabilir.

Özellikle tercüme noktasında yüksek liyakat ve tecrübe gerektiren akademik, hukuki, tıbbi, finans alanlarında yapılacak  tercümelerin fiyatların farklı olmasına etki eder.

Bununla birlikte kaynak ve hedef dil de sesli tercüme fiyatına etki eder. Örneğin, İngilizce – Türkçe sesli tercüme fiyatı ile İngilizce  – Rusça tercüme fiyatı farklıdır.

Tüm Dillerde Yeminli  Tercüme Hizmeti

Ardıl tercüme, her ne kadar teknoloji gelişiminin zirvesinde olsa da hala en çok tercih edilen çeviri türleri arasındadır.

Yapay zekanın hayatımıza girdiği günden beri getirdiği pek çok kolaylıklar, diller arası iletişimde kolaylık sağlamış olsa bile özellikle, hukuki, tıbbi, akademik çevirilerde başarılı değildir.

Firmamız bünyesinde istidam ettiğimiz tam zamanlı profesyonel yeminli tercümanlarımız ve tercüman ağımızla, kullandığımız en son teknoloji ekipmanla birlikte kaliteli, güvenilir, hızlı sözlü tercüme hizmetleri sunuyoruz.

Müşterilerimiz tarafından sıkça talep edilen, İngilizce, Rusça, Fransızca, Çince, Almanca, Arapça, Farsça, Ukraynaca sözlü tercüme hizmetlerin, çok az talep edilen diğer Dünya dillerinde de yapabiliyoruz.

Online iletişim kanallarımız üzerinden bizimle iletişime geçerek projeniz hakkında bilgilendirmeniz durumunda, en doğru tercüman atamasını yaparak, güvenilir çözüm ortağınız oluruz.